Dlaczego warto odwiedzić Lwów?

Lwów ze swoją bardzo długą „polską” historią jest jednym z obowiązkowych miast na liście do odwiedzenia. U wielu osób jedno z najpiękniejszych miast dawnej Galicji budzi sentymenty i przywołuje wspomnienia. Warto na własne oczy poczuć ten oryginalny klimat i urządzić sobie wycieczkę pełną historycznych odniesień, klimatycznych knajpek i unikalnej atmosfery, którą rozumie się dopiero po przyjechaniu na miejsce.

Jak dojechać?

Pamiętaj, że choć rzut beretem, Lwów położony jest poza granicami Unii Europejskiej. Konieczny jest przy podróży zatem paszport. Do Lwowa można dojechać samochodem,  autobusem lub pociągiem. Ten ostatni to najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że kontrola graniczna odbywa się w trakcie jazdy. W aucie i busie na granicy możemy spędzić od kilku do kilkunastu godzin! Wygodnym rozwiązaniem jest także samolot.

Co warto zobaczyć?

Po samym Lwowie można poruszać się pieszo, taksówką lub tramwajem. Warto zarezerwować sobie choć kilka dni na zwiedzanie najważniejszych atrakcji, bo jest ich we Lwowie naprawdę sporo. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Rynek Starego Miasta wraz z kamienicami oraz neoklasycystycznym ratuszem. Ulokowanych jest na nim wiele dobrych restauracji i klimatycznych knajpek, w których również miło odpoczniesz w trakcie spaceru. Na Rynku znajdziesz Czarną Kamienice z muzeum historii Lwowa, Muzeum Historii Ukrainy czy Pałac Bandinelli, w którym odwzorowano jak żyli bogaci lwowscy mieszczanie w XVII i XVIII wieku.

Najbardziej znane zabytki

Spacerując po Lwowie z pewnością trafcie także na Prospekt Swobody, dawniej zwany Aleją Wolności, czyli jedną w głównych promenad Lwowa. Kończy się on eklektycznym budynkiem Opery Lwowskiej, który jest jedną z najpiękniejszych budowli we Lwowie. Zapierające dech w piersiach jest także Kasyno Szlacheckie, które powstało w pod koniec  XIX wieku. Z innych obowiązkowych punktów na mapie Lwowa wymienić należy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Obrońców Lwowa (Cmentarz Orląt Lwowskich). W tych nekropoliach spoczywa wielu znanych Polaków, np. Maria Konopnicka oraz Polacy polegli w wojnie polsko-ukraińskiej oraz polsko-bolszewickiej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *