Dlaczego warto wybrać Albanię na urlop?

Wiele osób nadal nie było w Albanii, mimo iż ten mały kraj jest na wyciągnięcie ręki. Bałkany wciąż są dla nas bardzo nieodkryte i tajemnicze, ale warto odważyć się na podróż nieco dalej niż Chorwacja, by zobaczyć niemal dzika przyrodę, przesympatycznych mieszkańców i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Albania jest wielkości średniego województwa w Polsce i zamieszkuje ją ok. 3 mln osób. Przez lata była na arenie międzynarodowej izolowana, a pierwsze lata po upadku komunizmu upłynęły na walce z wieloma trudnościami. Albania została w tyle za Grecją i Chorwacją w wyścigu o serca turystów.

Bałkański klimat

Z pewnością infrastruktura w Albanii nie jest tak dobrze rozbudowana jak we wspomnianych krajach. Albania nadal jest poza Unią Europejską, a przemiany demokratyczne zachodziły w niej ze sporym opóźnieniem. Mimo wszystko jest to kraj zdecydowanie warty odwiedzenia i spędzenia w nim urlopu. Z pewnością w Albanii zwraca uwagę odmienna kultura i inny niż u nas „klimat”. Czujemy się jakbyśmy byli w bardzo odległym kraju. Albańczycy w tej odmienności są jednak bardzo gościnni, co również jest coraz rzadszym na świecie zjawiskiem.

Zachwycająca, dzika przyroda

Z pewnością warto zobaczyć Góry Północnoalbańskie, które są jedną z największych albańskich atrakcji. Dziewicza, niemal dzika przyroda oraz brak tłumów będą niewątpliwie kuszące dla wszystkich osób preferujących piesze wędrówki. Albania jest krajem na tyle małym, że warto zaplanować wycieczkę w różne jej zakątki, docierając np. do położonego przy granicy z Czarnogórą Jeziora Szkoderskiego. Jest ono bardzo rozległe i zróżnicowane, co czyni je niewątpliwie interesującym i zachwycającym.

Niebiańskie plaże

Do typowego wypoczynku warto wybrać jeden z kurortów nad Adriatykiem. Albańskie plaże są niewątpliwie piękne, choć też dość zróżnicowane. Najatrakcyjniejszą częścią jest wybrzeże Morza Jońskiego, zwane Albańską Riwierą, gdzie znajdziecie krystalicznie czystą wodę i piaszczyste wejścia do wody. Jeśli jesteś fanem zwiedzania Albania zaskoczy Cię ilością ciekawych zabytków i różnorodnością jaką prezentują jej miasta, z Tiraną na czele.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *