Miejsca, które koniecznie powinieneś odwiedzić w Polsce

Polska to piękny kraj, w którym możemy spotkać zarówno wzgórza, doliny, morze, jak i piękne starówki i zabytki. Wakacje w tym kraju nie mogą być kojarzone z nudą, gdyż z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. W zależności od kierunku, który obierzemy, możemy być pewni, że zawsze znajdzie się tam coś ciekawego. 

Podróż po Polsce niesie ze sobą wiele korzyści. Nie trzeba głowić się nad potrzebnymi aktualnie do przekroczenia granicy dokumentami i zaświadczeniami, a także nad znajomością obcych języków. Wystarczy wziąć ze sobą walizki, dobry nastrój i śmiało można ruszać w podróż po naszym pięknym, barwnym kraju. 

Zaczynając od południa 

Pasma górskie na południu Polski cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i corocznie przyciągają dziesiątki tysięcy turystów. W zależności od regionu, rozróżnić możemy Tatry, Bieszczady, Pieniny, Sudety czy Karkonosze. W każdym z tych łańcuchów napotkamy się na piękne widoki i z pewnością nie będziemy żałować decyzji o wybraniu się w te miejsca.  

Idąc najbardziej od południa, najładniejszym szczytem Bieszczad jest Tarnica. Wychodzimy na nią z miejscowości Wołosate, bądź też możemy zdobyć ją startując od innych szczytów np. Bukowego Berda.  

Będąc w Pieninach natomiast konieczne jest wybranie się na Trzy Korony. Z ich szczytu zaobserwować możemy cały Pas znajdujących się niedaleko Tatr, a także przebieg rzeki kojarzonej z tym miejscem, czyli Dunajca. 

O górach w Tatrach chyba nie trzeba wspominać. Kto był na Giewoncie ten wie, jaki zapierający dech w piersiach występuje na jego szczycie oraz jaką człowiek posiada wtedy satysfakcję. Odnośnie Sudet można powiedzieć, że zachęcającym miejscem w tamtym obszarze jest Kotlina Kłodzka. 

Środek Polski 

Wybierając się w podróż w okolicach środka naszego kraju, zahaczyć możemy o wiele pięknych miast. Polskie starówki to bardzo piękne miejsca, w których dostrzec możemy zabytkowe budownictwo oraz dawną kulturę. Dla fanów sztuki nowoczesnej również znajduje się wiele ciekawych rzeźb i budowli. 

Każda podróż w tym obrębie kraju powinna mieć swój początek w Stolicy. Warszawa to ogromne miasto z bardzo dobrze rozwiniętym budownictwem i infrastrukturą. Możemy zobaczyć tutaj znany każdemu Pałac Kultury czy oczywiście Pałac prezydencki. Dla lubiących historię zaleca się odwiedzić Zamek Królewski czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dla fanów sportu, dużą atrakcją będzie wybranie się na Stadion Narodowy. 

Do dużych miast w tym regionie zaliczyć możemy również Poznań czy Łódź. To pierwsze miasto zdecydowanie słynie ze swojej pięknej i niezniszczonej starówki. Łódź również może pochwalić się ciekawymi obiektami. Mowa między innymi o Muzeum Włókiennictwa czy Księżym Młynie. 

Północ Polski – regiony nadmorskie 

Północna część kraju może zachwycić wielbicieli wypoczynku na plaży, ale i nie tylko. Idealnym miejscem do zwiedzania jest chociażby Trójmiasto. Możemy robić tam bardzo wiele rzeczy począwszy od przechadzki po starówkach, aż po zdobywanie wiedzy o wydarzeniach z przeszłości w Muzeum II Wojny czy na Westerplatte. W Gdańsku możemy napotkać się na Ratusz Miasta, Bramy: Żuraw, Zieloną, Wyżynną i Złotą, a także Bazylikę Mariacką. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *