Co warto zobaczyć w Niemczech?

Niemcy to kraj wysoce rozwiniętego budownictwa i sztuki na wysokim poziomie. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają ogrom miejsc, w których ukazywana jest ich tradycja i kultura, co w dużej mierze przyciąga turystów z całego świata.  

W tym kraju praktycznie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Piękne starówki, ogrom zabytków oraz coś dla wielbicieli sportu to tylko część koniecznych do zobaczenia rzeczy w tym państwie. Nie zapomnijmy, że w celu przekroczenia granicy konieczne jest posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport, a także od niedawna – certyfikat szczepienia bądź negatywny wynik testu na Covid-19. 

Stolica Niemiec – Berlin 

Z reguły, odwiedzając jakieś państwo często kierujemy się w stronę jego Stolicy, gdyż uważamy, że może być tam najwięcej ciekawych atrakcji. W tym przypadku nie jest inaczej. Berlin to miasto, w którym możemy dosadnie skosztować kultury niemieckiej, a także sprawdzić, jak bardzo tętni ono życiem. 

Pierwszą i podstawową atrakcją w Berlinie jest Brama Brandenburska. Jest to zdecydowanie zabytek, od którego większość wycieczek zaczyna swoje zwiedzanie. Na szczycie bramy znajduje się pomnik bogini Nike, która przez wiele lat była w posiadaniu Francuzów. Następnym zabytkiem w Stolicy jest jej parlament. Jego renesansowy styl z pewnością zadowoli oko każdej osoby, zainteresowanej architekturą.  

Krążąc między berlińskimi alejami, natrafić możemy jeszcze na katedrę berlińską, słynny Wersal, czy też Tiergarten określany inaczej jako zielone płuca Berlina. 

Bawaria – stolica niemieckiej turystyki 

Bawaria to nie miasto, a region Niemiec, w skład którego wchodzi miasto Monachium, co roku przyciągające setki tysięcy turystów. To właśnie w tym regionie zobaczyć możemy niemalże bajkowe widoki, a także poznamy najwięcej kultury zachodniej. W pierwszej kolejności jednak warto udać się do Nauschwanstein, czyli baśniowego zamku osadzonego na wzgórzu. Zamek jak na swój wiek jest bardzo zadbany, a z jego balkonów ujrzeć możemy niesamowity widok. 

Przechodząc jednak do samego Monachium, to tutaj możemy ujrzeć chociażby plac Mariacki, który zbudowany w stylu renesansu i baroku, cieszy oko każdego odwiedzającego. Główną atrakcją miasta jest jednak organizowany co roku Oktoberfest. Niemcy obchodzą wtedy święto piwa i na tą okazję jego duża ilość jest specjalnie warzona. Będąc tam konieczne jest spróbowanie ich piwa z prawdziwego zdarzenia, a także kiełbasy, co również jest ich tradycyjnym daniem. Dla lubiących sport dodatkową atrakcją będzie zwiedzenie stadionu Bayernu Monachium, gdzie gra nasz najlepszy napastnik – Robert Lewandowski. 

Frankfurt jako stolica innowacji 

Frankfurt przez wielu uznawany jest jako miasto wieżowców. W tym miejscu postęp idzie zdecydowanie do przodu. Poleca się przyjeżdżać na urlop osobom, które fascynują się nowoczesnością i modernizacją miast. Można również zobaczyć tam ładne zabytki, funkcjonujące do dziś. Przykładem może być chociażby opera czy dzielnica Römerberg. W tamtych miejscach faktycznie możemy poczuć się jak w starych, niemieckich miastach z tradycją, z dala oddalonych od nowoczesności. Zwiedzić warto również Zeil, czyli największą dzielnice handlową w Niemczech.  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *