Najpopularniejsze kierunki wakacyjne w roku 2021

Wraz z przyjściem lata, każdy z nas potrzebuje wypoczynku. Pojawia się w nas wtedy chęć odwiedzenia nowych miejsc i zrobienia sobie przerwy od codziennej rutyny. W tym właśnie celu, każdego roku organizowanych jest tysiące wycieczek prowadzących w przeróżne miejsca.

Niektóre osoby potrzebują do szczęścia jedynie plaży i morza. Inni natomiast doświadczają resetu poprzez odkrywanie nowych zabytków i krajobrazów. Na świecie jest multum miejsc, które gwarantują nam zarówno tą pierwszą, jak i drugą możliwość. To właśnie tam najczęściej wybierali się Polacy w 2021 roku.

Turcja – kraj pełen odkryć

Państwo to jest praktycznie otoczone różnymi morzami. Już w zeszłych latach przyciągało do siebie ogrom turystów z naszego kraju, a od zeszłego roku natężenie to jest jeszcze większe. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj o “głód wakacji” po pandemii, ale o zniesienie przez Turcję obowiązku posiadania wiz. 

W Turcji znajduje się wiele magicznych miejsc. Jednym z najpiękniejszych jest zdecydowanie Kapadocja, czyli przestrzeń geograficzna w całości składająca się z form tufowych, powstałych na skutek erupcji wulkanów w przeszłości. Szczyty te posiadają bardzo bajkowe kształty, a co jakiś czas organizowane są nad nimi loty balonami. 

Najpopularniejszymi miastami w tym kraju są natomiast Stambuł i Ankara. To pierwsze jest uznawane za największe miasto świata. Ankara natomiast jest stolicą Turcji posiadającą całkowitą jej historię. 

morze

Grecja – coroczny fenomen

Kolejnym, najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym jest Grecja. To miejsce przyciąga każdego roku sporą liczbę turystów, więc obecność go w tym zestawieniu nikogo nie dziwi. Gwarancja pogody, multum zabytków i nietuzinkowy klimat to tylko kilka cech charakterystycznych dla tego kraju. Obowiązkowym must-see podczas pobytu w Grecji są zdecydowanie Ateny. Ta piękna stolica kryje w sobie bardzo dużo zabytków związanych przede wszystkich z tamtejszą mitologią.

Podobnie jest w przypadku Olimpii. Miasto to określa się miejscem kultu Zeusa i to właśnie tam miały miejsce wszystkie mity opisywane w zbiorze mitologii. Godnymi zobaczenia są jeszcze wyspa Rodos, Delfy czy Saloniki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *