Turcja – co warto odwiedzić?

Wybierając się na wakacje do Turcji, większość osób jest zainteresowana wypoczynkiem i plażowaniem, przez co stawia na opcje All Inclusive. Okazuje się, że kraj ten ma do zaoferowania dużo więcej niż piaszczystą plażę i ładną pogodę każdego dnia. 

Każdego roku organizowanych jest wiele wycieczek do tego kraju, w których zobaczyć można naprawdę piękne miejsca. Warto jest więc skorzystać z takiej opcji. Jakie miejsca w Turcji należy koniecznie odwiedzić? O tym poniżej. 

Stambuł – kluczowy element wycieczki

Będąc w Turcji, koniecznie musimy odhaczyć Stambuł na liście miejsc do odwiedzenia. Miasto to jest uznawane za największe na świecie, a co więcej – jest najbardziej zaludnionym spośród tych w Europie!

Sama panorama miasta rozciągająca się od Morza Czarnego, aż po Morze Marmara robi wrażenie. Najbardziej rzucającym się w oczy budynkiem jest jednak popularny Błękitny Meczet. Jest to jedno z największych miejsc kultu muzułmańskiego i z pewnością warto je zobaczyć. Przy okazji poznamy kulturę tamtejszych mieszkańców i ich sposób życia.

Ciekawym jest również fakt, że w Stambule znajduje się muzeum Adama Mickiewicza, lokujące się w jego byłym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, warto jest zobaczyć Wieżę Galata czy pałac sułtanów Topkapi Sarayi.  

Kapadocja – raj na ziemi

To bez wątpienia gratka dla zwolenników pięknych widoków. Widok ogromnej przestrzeni składającej się z charakterystycznych form tufowych połączonej ze wschodem lub zachodem słońca to zdecydowanie coś, co zapiera dech w piersiach. 

Co więcej, bardzo często na tym obszarze możemy napotkać na latające balony, których obecność tam to już tradycja. 

Ankara – stolica Turcji

Na większości wycieczek krajoznawczych, głównym punktem zwiedzania jest zawsze stolica. Jest to swego rodzaju reguła, która mówi, że jeśli było się w stolicy danego państwa, to można już uznać ten kraj za odwiedzony. 

W Ankarze jednak naprawdę warto się pojawić. Nietuzinkowe budownictwo sprawia, że chce się w tym miejscu pozostać na dłużej. Można napotkać tutaj na wiele zabytków, takich jak Świątynia Bogini Romy i Cesarza Augusta czy Mauzoleum Antikabir.  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *