Bułgaria – co warto zwiedzić?

Wypoczynek nad Morzem Czarnym w Bułgarii to forma relaksu, na którą chętnie decyduje się wielu turystów z całego świata. Jakie plusy ma wypoczynek w tym właśnie kraju? Co warto zobaczyć będąc na wakacjach w Bułgarii?

Gdzie warto jechać do Bułgarii?

Do najpopularniejszych turystycznych regionów Bułgarii należą przede wszystkim Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Słoneczny Brzeg, czyli najbardziej nasłoneczniony obszar w Bułgarii oferuje nam szereg różnorodnych atrakcji. Oprócz wypoczynku na pięknej plaży możemy zrelaksować się tu także w licznych parkach rozrywki, klubach i dyskotekach. Jest to największy kurort w Bułgarii, nic, więc dziwnego, że tak wielu turystów na swój urlop w Bułgarii wybiera właśnie to miejsce. Zaletą tego kurortu jest również to, że znajduje się on w pobliżu Nesebyra – miasteczka, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Bułgarii. Miejscowość ta nazywana bywa także „perłą Bułgarii” czy też „miastem 40 cerkwi”. Złote Piaski natomiast znajdują się w pobliżu historycznej Warny. W tym chętnie odwiedzanym kurorcie możemy liczyć na szerokie piaszczyste plaże, baseny termalne, słoneczną pogodę, malownicze lasy i ciepła wodę.

Co jeszcze warto zwiedzić w Bułgarii?

Jeżeli lubimy aktywny wypoczynek warto udać się do Parku Narodowego Pirin, który jest jedną z najbardziej popularnych przyrodniczych atrakcji Bułgarii, czekają tu na nas ciekawe szlaki turystyczne i przepiękne widoki. Odwiedzając Bułgarię warto również udać się do jej stolicy – miasta Sofia. To właśnie tu będziemy mogli zobaczyć żydowską synagogę z początku XX w, działający meczet bułgarski Bania Baszi Dżamija czy też Regionalne Muzeum Historii. Zwiedzanie stolicy Bułgarii to idealne rozwiązanie dla tych osób, które interesują się kulturą i historią tego kraju. Jeżeli zaś chcielibyśmy udać się do Bułgarii zimą to na szaleństwa na śniegu dobrze jest wybrać miejscowość o nazwie Pamporowo, które często nazywane bywa zimową stolicą Bułgarii. Fanów Bułgarskiego wina z pewnością zachwyci natomiast lokalna winiarnia w mieście Staroselu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *