Gdzie spędzić greckie wakacje i co warto zrobić w Grecji?

Od wielu lat Grecja to jeden z ulubionych celów wakacyjnych Polaków. Wynika to z kilku czynników, które omawiamy poniżej. Nie ma wątpliwości, że Grecja przyciąga. Wakacje w kraju spadkobierców kultury starożytnej mogą być niezapomniane. Co warto wiedzieć o wakacjach w Grecji i tym kraju?

Gdzie spędzić greckie wakacje?

Decydując się na greckie wakacje, warto się najpierw zastanowić, jaki jest nasz cel podróży. Chcemy odpocząć na plaży w słońcu czy może zwiedzić najciekawsze miejsca? Od tego należy uzależnić konkretną destynację podróży. Grecja to ciepły kraj, jeden z najdalej wysuniętych na południe w całej Europie. Dzięki temu latem zawsze jest tutaj bardzo ciepło i zwykle słonecznie. Również jesienią czy wiosną temperatury są stosunkowo wysokie, umożliwiające komfortowy pobyt bez konieczności posiadania ze sobą grubych ubrań. Nawet zima jest łagodna i pozwala na komfortowy wypoczynek, jednak raczej nie na plaży w promieniach słońca.

Chcąc wypocząć w Grecji na plaży, najlepiej wybrać się tam późną wiosną, latem lub wczesną jesienią. Trzeba jednak pamiętać, że w miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień temperatury zwykle przekraczają 30 stopni Celsjusza w cieniu. Dla osób nieprzyzwyczajonych do upałów może to być za dużo, zatem warto rozważyć wypoczynek w innym okresie. Miłośnikom złotych plaż i przejrzystej wody polecamy greckie wyspy. Jest ich wiele, jednak szczególnie godne uwagi zdają się być:

 • Kreta,
 • Zakynthos,
 • Mykynos,
 • Santorini.

Każda z wymienionych wysp obfituje w zachwycające dech w piersiach plaże. Jednak genialne widoki to nie wszystko, co mają do zaoferowania greckie wyspy. Każda z nich jest bogata w zabytkowe budowle, urocze uliczki i wiele innego rodzaju cudownej architektury. Warto w tym miejscu przywołać choćby słynne biało-niebieskie domki na wyspie Santorini.

Zwiedzanie Aten i Salonik

Jeśli celem podróży ma być zwiedzanie pozostałości kultury starożytnej, koniecznie należy odwiedzić Ateny i Saloniki. To najważniejsze miasta w Grecji. Najważniejsze zabytki w Atenach, to:

 • Akropol,
 • Partenon,
 • Agora Ateńska,
 • Świątynia Zeusa Olimpijskiego.

Natomiast odwiedzając Saloniki, koniecznie należy zobaczyć:

 • Plac Arystotelesa,
 • Białą Wieżę,
 • Łuk Triumfalny Galeriusza,
 • Bazylikę św., Dymitra.

Smaki Grecji

Każdy kraj ma swoją specyficzną kuchnię. Ta grecka natomiast wydaje się wyjątkowa. Kuchnia grecka jest doceniana na całym świecie. Dlatego też odwiedzając ten kraj, warto posmakować jej specjałów. Na pierwszy plan wysuwają się rośliny charakterystyczne dla ciepłych krajów. Grecja słynie z oliwek, a także niezwykle soczystych arbuzów czy cytryn. Oczywiście w Grecji warto skosztować oryginalnej sałatki greckiej z serem feta, którego status jest w tym kraju niewiarygodny. Polecamy również owoce morza czy smażoną rybę.

Jak dojechać do Grecji?

Połączenie z Grecją jest bardzo dobre głównie za sprawą tanich linii lotniczych. Kursują one do Aten, Salonik oraz na greckie wyspy. Obecnie można znaleźć połączenia z wielu polskich miast. Rezerwując bilety odpowiednio wcześnie, możemy odbyć podróż tam i z powrotem za ok. 300-400 zł. Niewątpliwie jest to kwota, którą warto zainwestować w greckie wakacje.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *