Malta – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Malta to miejsce, które bardzo chętnie odwiedza wielu turystów. Na popularność wakacji na Malcie z całą pewnością wpływa panujący tu śródziemnomorski klimat czy też wspaniałe plaże z turkusową wodą. Jeżeli więc marzy się nam odpoczynek na pięknej plaży to ta niewielka wyspa, która otoczona jest wodami Morza Śródziemnego może okazać się dla nas wręcz idealnym rozwiązaniem na tegoroczne wakacje. Co więc warto wiedzieć na temat Malty?

Malta – podstawowe informacje

Powierzchnia Malty to ok 246 km2. Wyspa ta znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Sycylii, odległość, która oddziela Maltę od Sycylii to ok 80 km. Warto również wiedzieć, że oprócz Malty w skład archipelagu Wysp Maltańskich wchodzą także Gozo i Comino, które są mniejszymi wyspami. Na Malcie językiem urzędowym oprócz języku maltańskiego jest także język angielski. Wśród popularnych języków, których na Malcie używa wielu jej mieszkańców wyróżniamy również francuski i włoski. Na wakacje na Malcie najlepiej zabrać ze sobą euro, ponieważ to właśnie ta waluta jest walutą obowiązującą na terytorium wyspy. Należy także dodać, że z pięknej słonecznej pogody możemy korzystać na Malcie przez zdecydowaną większość roku, warto więc wybrać się tu na urlop nawet wiosną czy jesienią.

Co warto zwiedzić będąc na Malcie?

Będąc na Malcie warto zobaczyć megalityczne budowle. Zwiedzanie dobrzej jest zacząć od Valetty, która jest stolica wyspy. Należy zaznaczyć, że miejscowość ta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ciekawe zabytki możemy spotkać tu niemal na każdym kroku. Miejscami godnymi zobaczenia na Malcie są także była stolica Malty -Mdina, Marsaxlokk, czyli największy port rybacki na wyspie czy też Zatoka św. Pawła. Jeżeli zaś szukamy najpiękniejszych plaż to bez wątpienia powinniśmy wybrać plażę w Mellieha, plażę Golden Bay lub plażę Ghajn Tuffieha Bay. Na Malcie czeka na nas również pyszna śródziemnomorska kuchnia z takimi smakołykami jak chociażby zupa rybna z pomidorami – aljotta czy migdałowe ciasteczka z pistacjami i miodem – warezimal. Jak więc widać wakacje malta 2021 to bardzo dobry pomysł.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *