Wrocław – plan wyjazdu na weekend

Wrocław jest przez wielu uważany za najpiękniejsze miasto w Polsce. Można się z tym zgadzać lub nie, ale trzeba przyznać, że miasto to ma swój unikatowy klimat. Już na samym wjeździe możemy zauważyć, że jest tutaj nieco inaczej. Co ciekawsze, jest to jedno z najszybciej rozwijających się miejsc w naszym kraju. Istnieje w nim sporo atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu. 

Liczmy się z tym, że wybierając się do Wrocławia na weekend, możemy naprawdę nie zobaczyć wszystkiego. Poniżej przedstawiamy przykładowy plan weekendowego wyjazdu tak, aby zdążyć zobaczyć jak najwięcej.

Dzień 1 – przyjazd i zakwaterowanie

Przeważnie w piątkowy poranek wstajemy wcześnie rano, by móc jak najszybciej wyjechać w podróż. Miasto nad Odrą nie jest co prawda położone w centralnej części Polski, więc wschodni mieszkańcy będą przemieszczać się do niego nieco dłużej. Załóżmy jednak, że dojazd na miejsce jest zaplanowany w okolicach godziny 14. 

Po zakwaterowaniu w hotelu przychodzi czas, aby wybrać się na obiad najlepiej na starówkę. To właśnie w tym czasie będzie doskonała okazja na jej odwiedzenie. Rynek we Wrocławiu jest uznawany za najładniejszy w naszym kraju. Nie ma co się dziwić, ponieważ przechadzając się po tym miejscu, można naprawdę czuć się świetnie. Znaleźć możemy tutaj takie zabytki jak Ratusz, Pałac Królewski czy Kościół św. Barbary. Aby dobrze zwiedzić całą starówkę, potrzebny jest praktycznie cały dzień. Wieczorem, kiedy zacznie robić się ciemno, warto zahaczyć jeszcze o wystawę neonów.

Dzień 2 – zwiedzanie muzeów

Drugiego dnia warto jest wybrać się w inną część Wrocławia, a mianowicie w miejsca, z których obecności to miasto słynie. Mowa tutaj o atrakcjach takich jak muzea. Najbardziej godnym uwagi jest Panorama Racławicka. Ogromny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki. Wszystko przedstawione jest w szczelnie zamkniętej rotundzie, przez co mamy wrażenie, jakbyśmy właśnie obserwowali tę bitwę z wieży widokowej jakiegoś budynku. 

Następnym, ciekawym miejscem jest Hydropolis czyli muzeum wody. To właśnie tutaj możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z substancją, która w teorii jest nam tak dobrze znana. Tego, co tam się znajduje nie da się opisać – trzeba to po prostu zobaczyć. Na samym końcu możemy wybrać się jeszcze do pobliskiego ZOO, będącego jednym z największych w kraju.

Dzień 3 – panorama miasta

Ostatni dzień jest przeważnie dniem wypoczynku i wymeldowania. Doba hotelowa kończy się przeważnie przed południem i już wtedy trzeba oddać klucze. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu wyjeżdżać z miasta. Zawsze można zrobić ostatni spacer po starówce, zjeść coś oraz wybrać się na ostatni punkt podróży – Sky Tower. Widoki z najwyższego szczytu w mieście są oszałamiające. Warto jest jednak wcześniej zarezerwować sobie bilet wstępu, ponieważ z każdym dniem rozchodzą się one w ekspresowym tempie. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *