Podróż do Monako – co warto zwiedzić?

Monako to małe państwo, znajdujące się zaledwie kilkanaście kilometrów od francuskiej Nicei. Wielkość tego kraju zdecydowanie nie ma znaczenia, bowiem jest ono bardzo rozwinięte i jest tam naprawdę co robić. Nie ma co ukrywać, że w Monako ciężko nie natrafić na osoby zamożne. To miasto-państwo jest kojarzone przez większość osób z luksusem i wygórowanymi cenami. Jest to w stu procentach prawda. 

Z ważnych informacji należy wspomnieć, że Monako nie należy do Unii Europejskiej. Z tego względu przed wjazdem konieczne jest posiadanie paszportu, a także wyłączenie roamingu w swoim telefonie. Na terenie państwa opłaty za internet i rozmowy telefoniczne są bardzo drogie. 

Monte Carlo – najbogatsza dzielnica Monako 

Będąc w tym państwie, niemal konieczne jest wybranie się do najpopularniejszej dzielnicy Monako, jaką jest Monte Carlo. Każdy, kto interesuje się choć trochę Formułą 1 wie, że co roku najbardziej prestiżową imprezą w cyklu jest wyścig właśnie ulicami tej dzielnicy. Przechadzając się tamtejszymi drogami mamy pewność, że idziemy właśnie torem rajdowym przeznaczonym dla najlepszych, światowych kierowców. Bardzo popularny jest szczególnie jeden z zakrętów, którego kąt zagięcia wynosi prawie 180 stopni. 

Znajdując się w pobliżu tego zakrętu, natrafić możemy na Kasyno. Jedno z najpopularniejszych, światowych kasyn jest ulokowane właśnie w tym miejscu. Bardzo często możemy spotkać tam gwiazdy światowej sławy, które od czasu do czasu przyjeżdżają tam zagrać i albo przegrać, albo powiększyć jeszcze swój majątek. Przechodząc ulicami Monte Carlo możemy na własne oczy zobaczyć, że jest to najdroższa dzielnica tego państwa. Wskazywać mogą na to piękne, pięciogwiazdkowe hotele oraz wille mieszkalne. 

Tereny wodne 

Monako jest państwem nadmorskim i posiada oczywiście swoją plażę i dostęp do wody. Ciekawą atrakcją dla turystów może być Port Herkulesa, na którym niemal przez cały rok obserwować możemy luksusowe jachty i łodzie. We wrześniu jednak organizuje się imprezę związaną właśnie z jachtami. Możemy wtedy liczyć na ujrzenie najlepszych jednostek wodnych, jakie w ogóle istnieją. 

Co ciekawsze, w księstwie istnieje również dzielnica na wodzie. Fontvieille, bo tak się fachowo nazywa, jest w tamtym obszarze już od ponad pięćdziesięciu lat. Znajduje się tam port, stadion, a także duże centrum handlowe. 

Inne, ciekawe atrakcje Monako 

Wspomnieliśmy, że Monako jest państwem książęcym. Z tego względu wypadałoby, żeby Książe miał swój pałac. Oczywiście, że taki występuje. Pałac książęcy jest dostępny do zwiedzania dla turystów w sezonie letnim. Oczywiście należy pamiętać o wzięciu ze sobą pieniędzy, gdyż jest to możliwe wyłącznie za opłatą.  

Dla uzupełnienia podróży po zwiedzeniu tych wszystkich miejsc, warto jest wybrać się do egzotycznego ogrodu położonego na wyżynach księstwa. Obserwować możemy tam roślinność zaczerpniętą niemal z całego świata oraz wiele więcej. Z pozycji ogrodu posiadamy również piękny widok odgórny na całe Monako, co będzie świetnym uzupełnieniem całej naszej wycieczki. Kilka pamiątkowych zdjęć z góry i możemy wracać do domu.  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *