Co warto zobaczyć na południu Polski?

Polska to piękny kraj mający wiele do zaoferowania. Często jako obywatele tego państwa nie mamy nawet pojęcia o tym, ile wspaniałych miejsc możemy tutaj zobaczyć. Na szczęście, wraz z upływem czasu zaczynamy dostrzegać pewne uroki naszych regionów. Duży wpływ na to miała pandemia, która uniemożliwiła sporej części osób wyjazdy na urlopy za granicę. 

To właśnie wtedy ogrom ludzi ruszył w okresie letnim na południową część kraju. Co można zobaczyć w południowej Polsce? Komu poleca się odwiedzić te miejsca?

Tatry – najwyższe szczyty w kraju

Dolna część kraju jest w większości opanowana przez tereny górzyste. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać takiego miasta jak chociażby Zakopane. To właśnie to miasto jest uważane za stolicę gór w Polsce. Doskonały klimat, świetnie rozwinięta agroturystyka i setki szlaków to tylko kilka powodów, przez które decydujemy się na odwiedzenie tego miejsca.

Szukając przygód na paśmie górskim, możemy wybrać się na Rysy, Giewont, Nosal czy nawet Morskie Oko. Każdy z tych szlaków posiada swój poziom trudności i wybierać powinniśmy rozsądnie, względem naszego doświadczenia.

Kolejnymi atrakcjami Zakopanego są Krupówki, Wielka Krokiew czy Gubałówka.

Kraków – druga stolica Polski

Będąc w Małopolsce, ciężko jest nie odwiedzić Krakowa. To piękne miasto wielu Królów posiada bogatą historię i tradycję. Mamy tutaj przede wszystkim Wawel i piękną starówkę z wyróżniającym się Kościołem Mariackim.

Poza tym, miasto to jest niezwykle rozwinięte pod kątem gastronomii i rozrywki. Każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Dla osób spragnionych krajobrazów, w Krakowie znajduje się kilka kopców, z których doskonale widać cały obszar miasta i jego okolic. Największym z nich jest Kopiec Kościuszki.

kraków

Inne pasma górskie

Góry na południu Polski to nie tylko Tatry. Niedaleko od nich znajdują się jeszcze Pieniny, a kawałek dalej – Bieszczady. Te przepiękne pasma również są warte odwiedzenia, a cechuje je przede wszystkim spokój i ogrom zieleni. Najwyższym szczytem Pienin są Trzy Korony. Ich widok jest zdecydowaną uciechą dla oka, a z dołu obserwować je można płynąc gondolą wzdłuż Dunajca. 

Odnośnie szczytu Bieszczad, po stronie polskiej jest to Tarnica. Będąc na niej, możemy ujrzeć praktycznie całe pasmo górskie, a na jej szczycie znajduje się ogromny krzyż. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *