Portugalia – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Jeżeli marzą się nam wakacje w Portugalii to warto wcześniej dowiedzieć się, jakie regiony tego kraju szczególnie dobrze jest odwiedzić. Do takich miejsc możemy z całą pewnością zaliczyć Algarve, Wybrzeże Lizbońskie oraz Madere. Co zatem dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Algarve – jedno z najpiękniejszych miejsc w Portugalii

Algarve to region Portugalii, który może zapewnić nam dużą dawkę słońca. Panuje tu klimat śródziemnomorski, dlatego też w Algarve możemy liczyć na upalne lato, a także na ciepłą wiosnę i jesień. W tej części Portugalii natrafimy na piękne piaszczyste plaże, które otoczone są wieloma klifami oraz ciekawymi formacjami skalnymi. To właśnie tutaj położonych jest również wiele małych urokliwych miasteczek.

Portugalia - co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wymarzone wakacje na Wybrzeżu Lizbońskim

Wybrzeże Lizbońskie to idealne miejsce dla wielu turystów. To tu chętnie wybierają się wielbiciele złotych plaż. Jest to również znakomity region dla osób, które są fanami uprawiania takich sportów jak: windsurfing, surfing czy kitesurfing. Wybrzeże to warto odwiedzić także ze względu na stolice Portugalii – Lizbonę, która może pochwalić się przepięknym Starym Miastem, ogromnym pomnikiem Jezusa czy też niezwykłym zamkiem św. Jerzego. Region ten słynie również z pysznych lokalnych win, które to produkowane są tu od wielu pokoleń.

Portugalia

Dlaczego warto udać się na wyspę Maderę?

Madera to region, który zachwyca wspaniałymi ogrodami kwiatowymi, Zieleń i żywe kolory roślin są tu wszechobecne, na wyspie tej możemy, więc spędzić naprawdę romantyczne chwilę. Można wręcz powiedzieć, że zawsze jest dobry czas na to by udać się na Maderę, posiada ona, bowiem bardzo łagodny klimat i dlatego pięknie i ciepło jest tu o każdej porze roku. Ponadto warto dodać, że to właśnie tu możemy podziwiać niesamowite klify oraz miło i aktywnie spędzić czas na licznych trasach spacerowych czy też na interesujących wędrówkach po lewadach. Wszystkich fanów sportu i piłki nożnej z pewnością zainteresuje także muzeum Cristiano Ronaldo, które mieści się w mieście Funchal. Madera słynie również z wyjątkowo smacznej tradycyjnej kuchni.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *