Włochy – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Myśląc nad upragnionym urlopem za granicą, warto wziąć pod uwagę Włochy. Rejony te, poprzez swoją różnorodność, z pewnością zainteresują nawet najbardziej wymagających turystów i nie pozwolą im się zanudzić. Z reguły, kto raz był we Włoszech, to zawsze chce tam wracać i na nowo odwiedzać te piękne zakątki świata. 

W kraju otoczonym pięcioma morzami możemy zobaczyć niemal wszystko co chcemy. Zaczynając od starożytnych miast i architektury w tamtym okresie, aż po barwne krajobrazy i plaże nadmorskie. Niezależnie od tego, gdzie się wybierzemy, możemy liczyć na przynajmniej kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.  

Czego powinniśmy spróbować? 

Podróżując po Italii i żywiąc się w hotelowych restauracjach, powinniśmy przyzwyczaić się, że duże posiłki, takie jak u nas obiady, są tam wydawane dopiero po godzinie osiemnastej. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość i zająć się zwiedzaniem przepięknych miejsc. 

Jakiego jedzenia możemy się jednak tam spodziewać? Z pewnością na pierwszą myśl przychodzi nam popularna pasta (makaron). Makarony są zdecydowanie daniem narodowym we Włoszech i przeróżnie podane zachwycają podniebienie każdego, kto tylko ich spróbuje. Nie liczmy jednak na makaron pływający w sosie, a tym bardziej na mięso w tym posiłku. Mięso możemy natomiast spotkać w makaronowym daniu zwanym lasagne, czego też oczywiście konieczne jest spróbowanie będąc w Italii. 

Może to nie danie obiadowe, jednak będąc we Włoszech nie można nie skosztować ich pizzy. To właśnie z tego kraju pochodzi danie, które zdobyło serca osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że jest ono tam najlepiej przyrządzone. Nie oczekujmy jednak dużych ilości składników na pizzy, gdyż w tej pozycji najważniejszy jest smak ciasta, sosu pomidorowego oraz sera. Wspomnieć trzeba również o pysznym włoskim winie! 

Miejsca, które warto zobaczyć 

Powiedzieliśmy wcześniej, że we Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo wszystko jednak, jeżeli mamy taką możliwość to najlepiej odwiedzić każde z tych miejsc. Kiedy chcemy dużo zwiedzać, to z pewnością musimy trafić do Rzymu. Stolica Włoch jest wyposażona w ogrom architektury i znanych całemu światu zabytków. Możemy tam zwiedzić Koloseum, Panteon, Forum Romanum, czy chociażby Bazylikę Św. Piotra w Watykanie. 

Pięknymi miastami, wartymi odwiedzenia są również Wenecja, Mediolan i Neapol. Pierwsza z zestawienia Wenecja uznana jest za miasto na wodzie. Nie ujrzymy tam samochodów na ulicach, a jedynie gondole płynące pomiędzy domami i budowlami zabytkowymi. W Neapolu natomiast zwiedzić możemy ogromy Wulkan Wezuwiusz, który w dalszym ciągu jest uznawany za czynny. 

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć? 

Zdecydowanie wspomnieć można o kwestiach porozumiewania się. Włosi niekoniecznie są dobrzy z angielskiego, choć istnieją oczywiście wyjątki od tej reguły. Przed wyjazdem warto zaznajomić się z kilkoma włoskimi zwrotami i nie przejmować się zbytnio poprawną wymowa czy gramatyką. Tamtejsi mieszkańcy z pewnością docenią próbę dogadania się z nimi w ich języku i pomogą nawet niewerbalnie. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *